haber, haberler, medyafaresi haberleri, foto galeri, video, videolar, sondakika, son dakika, magazin haberleri, medya, spor haberleri, recep tayyip erdoğan, seçim, siyaset, gazete manşetleri, gündem, son haberler

Evlenecek çiftler sesli davet yapabilecek

yaşar üstün | 06:17 | 0 yorum


Hayatlarını birleştirecek çiftlere düğün davetiyelerinde farklıseçenekler sunulurken, bunlar arasında en çok ilgiyi sesli olanlar çekiyor.

Yaklaşan düğün sezonunda evlenme hazırlığı yapan çiftlerin karar vermekte zorlandıkları konuların başında düğün davetiyesi geliyor.
Sektörde faaliyet gösteren firmalar davetiye konusunda çiftlere çok çeşitli seçenekler sunuyor. Kayseri'de faaliyet gösteren matbaa sahibi Ahmet Cem Dinçyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, eskiden küçük boyutlu davetiyelerin çiftler arasında moda olduğunu, son yıllarda ise düğün davetiyelerinin hem boyutlarında hem de modellerinde büyük değişiklikler gözlendiğini söyledi.
Çiftlerin ilginç ve farklı davetiyelere ilgi gösterdiğini ifade eden Dinçyar, şöyle konuştu:
"Davetiyelerimiz çiftlerin isteklerine, düğünün şekline ve bütçeye göre çeşitlilik gösteriyor. Bunlar arasında en çok sesli davetiye ilgi görüyor. Davetiye açıldığında gelin ve damat kendi sesleriyle misafirleri düğüne davet ediyor. Davetiye içinde elektronik cihaza çiftlerin sesikaydediliyor. Ayrıca fonda gelin ve damadın tercihine göre bir fon müziği de çalıyor. Biraz pahalı olduğu için daha çok gelir seviyesi yüksek kişiler tercih ediyor. Kokteyl tarzı düğün yapacak olanlar ve az sayıda davetli çağıracak kişiler için de bu tür davetiyeler ideal. 100 adet sesli davetiyenin maliyeti bin lira civarında."
Mesleklere göre davetiye seçimi
Dinçyar, bazı çiftlerin de meslekleriyle ilgili davetiyeleri tercih ettiğini dile getirdi.
Eczacıların ilaç kutusu, basın sektöründe çalışanların ise haber küpürü şeklinde hazırlanan davetiyeleri seçtiğini anlatan Dinçyar, şöyle devam etti:
"Bu senenin modelleri arasında magnet dediğimiz buzdolabı süsü olarak tabir edilen davetiyeler de çok talep görüyor. Birçok müşterimiz farklı ve kalıcı olması nedeniyle magnet tarzındaki davetiyelere ilgi gösteriyor. Klasik davetiyelerin fiyatları genelde 100 tanesi 30-35 liradan başlıyor. 300-350 liraya kadar değişen fiyatlar var."
Dinçyar, önümüzdeki yıllarda üç boyutlu davetiye çıkarmayı hedeflediklerini, duvara yansıtılabilen üç boyutlu davetiyelerin de çiftler arasında ilgi göreceğine inandıklarını sözlerine ekledi.
Kaynak: AA

Kategori: , , , ,

0 yorum